Email a friend Printer Friendly

Player List

 

Team Player Seed
(3 x 1) -1 +1 Schneider, Justin A
  Krzywicki, Michael A B
  Long, Michael O C
.be Darras, Alexandre A
  Lemoine, Vincent B
  Gysemans, Peter Je C
2020 Wolfman, Steven A
  Rood, David B
  Pollock, Elijah C
2318 Maciag, Daniel J A
  Cooper, Matt B
  Howard, David C C
2614wb93 Aouidad, Karim A
  Shaw, Thomas B
  Malherbaud, Pierre C
30+ Roth, Benjamin S A
  Krakower, Gary B
  Vienneau, Matthew C
3rdCMD Ootsuka, Kotarou A
  Hirabayashi, Kazuya B
  Nakajima, Chikara C
50...1K Ben Wessels Wessels, Thijs r A
  Oomens, Wessel B
  Warmenhoven, Ruud C
A.A beam Ueno, Kazuki A
  Oiso, Masashi B
  Asahara, Akira C
A.G.A.R. Kjellberg, Magnus A
  Enberg, Staffan B
  Almgren, Oscar C
Anan Go is Best Player Ishida, Itaru A
  Fujita, Tsuyoshi B
  Morita, Masahiko C
Angstschreeuw Schreurs, Jos A
  Snepvangers, Bram B
  Dolstra, Menno C
Animal Vegemite Mineral Seck, Ben A
  Zink, Daniel B
  Wolf, Andrew C
Auenland Avengers Dortmund 1 Kerner, Sören A
  Bernhardt, Falk F B
  Keil, Ottmar C
Awarded Bye It's All about l Miori, Marina A
  Petit, Xavier B
  Cestaro, Laurent C
Ayumi Gundan Fujita, Osamu A
  Higashino, Masayuki B
  Nagaoka, Takayuki C
Bæstisk Held Mow, Rohde A
  Wolkoff, Nikolaj B
  Sibast, Rasmus C
Barns and Noble Douglass, Morgan A A
  De Rosa, Antonino B
  Lebedowicz, Osyp I C
Bas Mourssali, Riad S. A
  Gates, Brian d B
  Fitzgerald, Sean T C
Battery Powered Monsters Kassis, Eli I A
  Walker, Rory D B
  Taylor, Eric C
BMH Linderson, Matt C A
  Kung, Hao B
  Wong, Brian G C
Boat Bastos, Frederico A
  Chan, Tiago B
  Mariani Rogrigues, Rui C
Boston Tea Party Ottovordemgentschen, Rolf C. A
  Delere, André O B
  Kraft, Rene C
Bottom Set Maher, Robert P A
  Reeves, Neil N. B
  Williams, David A C
Boys of Summer Clays, Mats A
  Lybaert, Marijn B
  Kennes, Johan C
Bury Team 1 Pappaterra, Pedro A
  Lara, Marcos B
  De La Rosa, Eddy A C
CCG-Pro Minetz, Noah N A
  Berrios, Stephen A B
  Duncker, Conrad O C
CGNU Stead, Bill T. A
  Crosby, Joseph A B
  Ranks, Matthew E C
Clown Connection Faesi, Christopher M A
  Woltereck, Chris E B
  Zaun, Michael G C
Cyanide Kelleher, Tom J A
  Becker, Jonathan E. B
  Linskey, Ed C
de Smurfen van Leeuwen, Gerard A
  van Leeuwen, Arjan B
  van den Hanenberg, Frank C
Despite Pfeiffer Bearl, Ken L A
  Webster, Jason A B
  Taylor, Dale S C
Die Überspitzen Schröder, Alexander A
  Krause, Jens B
  Reinhardt, Fabio C
Disciples of Wesh Riviere, Alexandre A
  Courtois, Frederic B
  Barbero, Jose I C
Drei Engel fuer Charlie Lippert, Christoph A A
  Joebstl, Markus B
  Ziegner, Mark C
F Vince Terry, Jason A
  Caudell, Chad S B
  Procunier, Doug L C
Fat Ninjas Swarowski, Robert J A
  Rivera, Tim G. B
  Swarowski, Peter J C
flatthree Hayashi, Nobuyoshi A
  Kishishita, Kunihiko B
  Takagi, Takeshi C
Free Traficant Charnesky, Brandon A
  Yolkiewicz, Raymond J B
  Levi, Dan N C
Fungusaur et les Frenchies Boileau, Louis A A
  Fung, Jeff K. B
  Cormier, Francis C
Funk Soul Brothers Vindoy, Audun A
  Skålevik, Tore B
  Bakke, Geir C
Gallop's Comics and Games McGraw, Bryan G A
  Denmark, Brad B B
  Page, Kanon M C
Gindy's Sister Fan Club Crespo, Freddie A
  Yoe, David B
  Williams, Michael C
Green Monsters II Linnemann, Russell P A
  Cowley, Steven M B
  Cowley, Bruce C C
Gus Macker Chou, Denny A
  Gustafson, Matt t B
  Wu, Tim C
Hobby One Jeudon, Florent A
  Ruel, Antoine B
  Ruel, Olivier C
Hola les Stupids Piernoli, Filiberto A
  Rider, Josh H B
  Sottosanti, Paul B C
How Teamful Swanson, Erik A
  Curtis, Craig J B
  Gagliardi, Joe V C
I Blame Bung Hurd, Adam J A
  Elgar, Jeremy P B
  Page, Nick C
I Lika Doo Da Cha Cha Tsang, Terry J A
  Adams, Jason M B
  Gurney, Michael W C
I Thought You Quit Magid, Jeffrey A. A
  Rabinowitz, Jacob B
  Mandel, Daniel C C
Illuminati Gary, Justin A
  Mowshowitz, Zvi S B
  Shvartsman, Alex C
Inquisition Mark Wilke, Jesse M A
  Robertsen, Christian K B
  Boyes, Richard R C
Istari Grottke, Sven A
  Kröger, Peer B
  Loroff, Claudia C
Jay Z feat. Lil Mo Lowles, Maurice A
  May, Zintis B
  Aral, Jason C
Jojo Doctors Theologitis, George A
  Bakopoulos, Alex B
  Petridis, Dimitrios C
Juggernaut Tsang, Gabriel A
  Hoaen, Richard G B
  Stern, Jon C
Just Kidding Pak, Dustin A
  McGlothlin, Mike B
  Hemming, Charles H C
Kameel John and Erik Cornelissen, Kamiel K A
  Finkel, Jon B
  Froehlich, Eric L C
Kogamodan Tsumura, Kenji A
  Juumonji, Tarou B
  Kikuchi, Yuuji C
Krunked Up Goodson, Tony A
  Eardley, John G B
  Moskovich, Valentin V C
Les Poinconneurs des Lilas Delattre, Maxime A
  Le Campion, Marc B
  Zarka, Julien C
LNT Super Dario Bros. Minieri, Dario A
  Menard, Antoine B
  Labarre, Nicolas C
Lose Weight Feel Great Caumes, Benjamin A
  Bornarel, Nicolas B
  Baussaron, Pierre C
Lynch Mob Egli, Walter E A
  Lynch, Brian M B
  DeTora, Melissa J C
Mackachin Andou, Reiji A
  Maki, Kouichirou B
  Ibamoto, Masami C
Mammoth Teikoku Honnami, Tomoyuki A
  Ishii, Taisuke B
  Nakamura, Masaya C
Maquina de Raspados Barboza, Francisco B. A
  Cortes, Ivan B
  Ruiz, Rodrigo C
Mlmgb Wong, Minga Y A
  Hunstad, Scott B
  De Gois, Egidio B C
Mort Subite Akritas, Pavlos A
  Siron, Geoffrey B
  Da Costa Cabral, Bernardo C
Mount Cleverest Cunningham, Jeff W. A
  Walamies, Tomi A B
  Shears, Brett T C
Mr. Nice Guy Reynolds, Rachel M A
  Kotwica, Ron M B
  Fennell, Chris A C
MrWaynes.com Baker, Wayne A
  Watts, Ric S B
  Johnson, Jonathan C
Mushrooms Canu, Franck A
  Levy, Raphael B
  Haim, Christophe C
My Giants Pustilnik, Michael M. A
  Fear, Edward B
  Krouner, Ken S C
No Yaburon Nakamura, Satoshi A
  Suzuki, Kenta B
  Niwa, Takashi C
Original Slackers Crnobori, Lovre A
  Smith, Jake B
  Osterberg, Rickard C
Outland Love Ødegaard, Øyvind A
  Nitter, Eivind B
  Skjetne, Endre H C
Outta Left Field Maraj, Wade L A
  Molasky, Scott R B
  Herring, Bret A C
Panda Foundation Salvin, Jean Charles A
  Ruggiero, Pasquale B
  Liquidano, Jairo C
Pappa Betalar Lindroos, Jani A
  Vaisanen, Aarne K B
  Rikberg, Svante C
Phoenix Foundation Blume, Marco A
  Budde, Kai B
  Baberowski, Dirk C
Pink Pride Björk, Artturi A
  Salovaara, Jussi T B
  Nieminen, Tuomo C
Portal four Tabler, Michael d A
  Petersen, Granger E B
  Feustel, Elihu D C
Potato Foundation Gundersen, Thomas F A
  Kvalo, Tarjei B
  Harding, Oyvind C
Que parezca un accidente Noual, Jean Levy A
  Martinez, Manuel B
  Larena, Daniel C
RDU Rose, Jason M A
  Soots, Christopher R B
  Lucy, J. Sawyer C
Rimini Dream Team Muratori, Giammaria A
  Casadei, Luca B
  Serafini, Caterina C
RIWHobbies.net Atkin, Phil J. A
  Honea, John P B
  Wolbert, John D C
Rollin Deep Freneau, Phil D A
  Rose, Kyle B B
  Talim, Gary M C
Sam has a Nightmare Fries, Stefan E A
  Meyer, Stephan B
  Steinsdörfer, Daniel C
Scarecrow An, Kevin A
  Burn, Seth A B
  McKeown, Sean P C
Schietkoe Cornelissen, Jesse A
  van de Logt, Tom B
  Cornelissen, Stijn C
Slay Pillage Gerard Sonne, Jonathan E A
  Fabiano, Gerard B
  McCord, Scott J C
Sooooo Hooks and Jeroen van der Velden, Stan A
  Vollebregt, Joost B
  Remie, Jeroen C
Stalking Tiger Hidden Shark Tsai, Tony A
  Ravitz, Joshua P B
  Jordan, Paul E C
Take No Prisoners Imperiale, Jason A
  Boccio, Matt T B
  Margolin, Yan C
Team Cosmo Anand, Jeff A
  Brosnan, Eoin B
  Hernandez, Eddie C
Team Quisling Carlsson, Fredrik Bo A
  Haglund, John E B
  Jarnegren, Carl W C
Team Ratpack.dk Dam, Lars A
  Farrington, Frederik B
  Tarp, Ulrik C
Team Scrub A Botha, Stephan A
  Cloete, Werner B
  Cheesman, Richard C
Team TOGIT Sullivan, Patrick B A
  Krempels, Craig C B
  Horvath, Adam C
Team Vayatrapo Ramos Sáez, Alejandro A
  Hernandez, Gines B
  Garcia Copete, David C
Team Work with Josh Smith, Joshua A
  Sigrist, Mike R B
  Rubin, Matthew G C
The Brockafellars Parker, Brock R A
  Jensen, William H B
  Linde, Matt C C
The Cutting Crew Hegstad, Brian P A
  Szigeti, Peter G B
  Stark, Ben S C
The Fun Police Hunka, John L A
  Aten, Timothy J B
  Aten, Michael C
The JC Experience Gomersall, Sam J.R. A
  Larkin, John B
  Mello, Patrick C
The Matrix Ronaldson, Ben A
  Edbury, Richard W B
  Schneider, Oliver C
The Mixed Bag Zajdner, Mark D. A
  Wagener, Joshua T B
  Myrvig, Peter H C
Tight huh? Flores, Michael J A
  David-Marshall, Brian A B
  McKenna, Timothy J C
Touch 'em All Barkauskas, Donald A A
  Atherton, William C B
  Foster, Brian J C
Trogdor the Burninator Hanson, Daniel L A
  Lytle, Josh D B
  Petersen, Bryan C
Two on Three Hron, Mike P A
  Walls, Gabe R B
  Berkowitz, Jordan B C
Two Turntables and a Mic Sadeghpour, Johan A
  Thorén, Jens B
  Jonsson, Anton C
Ubermenschen Kibler, Brian M A
  Rubin, Ben E B
  Ho, Ken B C
Ubernova Siftar, Nate c A
  Bulger, Tim J B
  Pelcak, John T C
Venga Venga Carta Roja Gabrenja, Matias A
  Ostrovich, Diego B
  Romão, Carlos E C
vGG Hovi, Tommi A A
  Herzog, Nicolai B
  Jorstedt, Mattias O C
Watch Out for Timberwatch Guevin, Thomas F. A
  Guevin, Peter B
  Rietzl, Paul R C
We Q'd in Phoenix Faires, Brian T A
  Stockton, Mark R B
  George, David R C
Wessh Wesh Crew Tenenbaum, Amiel A
  Meraghni, Farid B
  Nassif, Gabriel C
Wingaardium Frangiosa Urban, Matthew L A
  Frangiosa, Richie A B
  Weiss, Greg C
Wizards Asylum Sixkiller, Gerald M A
  Jarman, Jimmy E B
  Bright, Jeremy B C
www.lowlandgames.com Karsten, Frank A
  van den Broek, Victor B
  Wiegersma, Jelger C
www.MagicDoneRight.com Lima, Eduardo A
  Pereira Gimenes, Diego B
  Monteiro, Marcio g C
www.mtgmetropolis.com Rohner, Omar A
  Barrado, Carlos B
  Sagol, Omar C
www.riwhobbies.net Herberholz, Mark D A
  Willoughby, Tom B B
  Gravlin, Andrew J C
www.shop-fireball.com Nobushita, Jun A
  Ikeda, Tsuyoshi B
  Okamoto, Jin C
YMMV Manning, Christopher B A
  Glavin, Lucas C B
  Bruneau, Derek S C
Your Move Games Dougherty, Robert R A
  Kastle, Darwin B
  Humpherys, David G C
Zabutan Nemonaut Turian, Michael S A
  Wise, Gary B
  Harvey, Eugene B C
Ziegler Ziegler, Brian L A
  Heaser, Brent D B
  Ziegler, Paul C



What is Magic?
PRODUCTS
 
MAGIC ONLINE
 
2008 Regionals
MESSAGE BOARDS
RULES