column

2004 Grand Prix Washington D.C. Team/Player List

  • Print
Team Player Seed
:B Aten, Timothy A
Szleifer, Gadiel B
Pelcak, John C
0-2 Drink Allseitz, Brandin A
Scott, Matt B
Lynch, Chris C
100% Pure Valentine, Ben A
Kramer, Kent B
Seiter, Steven C
369 a pack Zaun, Michael A
Woltereck, Chris B
Soots, Christopher C
3's a Crowd Mirch, Matt A
Shahinioh, Michael B
Murphy, Rowan C
9083 Fifty-Nine 2743 Page, Justin A
Stein, Mike B
Stavola, Kate C
A Little Bit Special Vulatic, Seth A
Schock, Rosco B
Gerlach, David C
Air Pustilnik Sadin, Steven A
Pustilnik, Michael B
An, Kevin C
AJJ Connelly, Anthony A
Halter, James B
Vasiladiotis, Joseph C
Allan Can't Think of a Name Shuldiner, Allan A
Twiefel, Torben B
Merold, Joshua C
Amazing-O Gardner, Ben A
Rood, Cheyne B
Swinderman, Aaron C
Aquamoebas Anonymous Stern, Jon A
Wolfman, Steven B
Neary, Nicholas C
Aristocrats Douglass, Morgan A
Rose, Kyle B
Freneau, Phil C
Arrest over Grab the Reins Ricciardi, Michael A
Larson, Matt B
Cohen, Steven C
Bad Husbands Bell, Matt A
Benton, Chris B
Laviolette, Damian C
Bizarro Batdorf, Nick A
Dierolf, Kyle B
Lapp, Christopher C
Black Dragon Society Pistachio, Sam A
Thieleman, Eric B
Salazar, Ryan C
Black Hoodie Gang Buckley, William A
Heath, Kevin B
Quintana, Tony C
Boo Hopkins, Nathan A
Brady, Will B
Herb, Roy C
Bottom Set Maher, Robert A
Reeves, Neil B
Williams, David C
Brazzoken Semmelrock, Joseph A
Nowak, Terry B
Hollingworth, Jay C
C.O.P. Barn Abueg, John A
Barnett, Noah B
Roberts, Keith C
ccgpro.com Anderson, Eddie A
Krumb, Michael B
Moskovich, Valentin C
Cephalid Vandals Joy, Andy A
Buccheri, Robert B
Joy, Jarod C
Chain Mail Roderer, Dave A
Hall, Matt B
Whitney, Jd C
Chambers of Manipulation chambers, adam A
Aten, Michael B
Costigan, Jill C
Chola, Josh, and Dan Catlin, Josh A
Ehrhart, Tammy B
Baniszewski, Daniel C
CMS Cuervo, Nicolas A
Spychala, Pawel B
Marowan, Randall C
Cobra Kai Etling, David A
Fedigan, Michael B
Gilmartin, Justin C
Crazy with the Cheese Whiz Bouricius, Zach A
Schwartz, Greg B
laclaire, larry C
D.G. in D.C. Krempels, Craig A
Fabiano, Gerard B
Sonne, Jonathan C
Day of the Dragons Andrews, Derek A
Perez, Rich B
Coyle, Kyle C
Dear Pelor, Scanlan, Eric A
Flanigan, Shane B
Cole, Frederick C
Death From Above Duncker, Conrad A
Berrios, Stephen B
Smoot, Donald C
Deep in the Game!! Peterson, Adam A
Townsend, Edmund B
Lucas, Thor C
Demented Mustard Rhodes, Brooks A
Wolf, Andrew B
Ellis, Randy C
Digital Meghem Fulcher, Robert A
Eggert, Robert B
Camacho, Alejandro C
Dome Beats May, John A
Creamer, Derrick B
Carr III, George C
Drag Your Luggage Forster, Steven A
Christopher, William B
Christopher, Jason C
Drop It Like It's Hot Bowles, Richard A
Niehaus, Joshua B
Howell, Damon C
Dutch Masterz Ballard, Buzz A
Newman, Michael B
Perdue, Justin C
Ebola Jefferson Mutchler, Patrick A
Street, Andrew B
Laflin, Tom C
El Duderinos Worthington, Chris A
Buchanan, Matt B
Boyle, John C
end school zone Polirer, Eric A
Antunes, Robert B
Giles, Tj C
Fast Orange Davis, Christopher A
Gallahan, Ben B
Williams, Lance C
Fold PreFlop Berrill, Eugene A
Ashton, Tommy B
Powelson, Jeff C
Fourth Baby Macnaughton, Craig A
Enss, Mattt B
Brichta, J.p. C
Frayman 3: Katzless in DC Frayman, Igor A
Pikula, Chris B
Manning, Christopher C
Funbox Inc White, Harold A
Herbert, Rich B
Auchter, Robbie C
Gaming Tower Hutchinson, Jeff A
Crosby, Joseph B
Smith, Don C
Gary Williams Fox, Abram A
Ross, Daniel B
Wynne, Rob C
GG Unit Garnelis, Kyle A
Britschock, Scott B
Brodeur, John C
Ghostpimp What! Collier, Schetrone A
Upham, Bryan B
Upham, Michael C
Go For Broke Pruett, John A
Walters, James B
mcdowell, daniel C
Go Scrub Go Putnam, Taylor A
Lane, David B
Lusk, Brian C
Goochie in the Trunk Egli, Walter A
Lynch, Brian B
DeTora, Melissa C
Gus Macker gustafson, matt A
Chou, Denny B
Wu, Tim C
HateBreed Martin, Chad A
Calvert, Kevin B
Fischer, Nathan C
HCAS Delta Muse, Brian A
Zhang, Stephen B
Flynn, Patrick C
HCAS Epsilon Schmidt, Joseph A
Hall, Zack B
Lynch, Sean C
Here's Your Sign! Vasold, Chris A
Perron, Francois B
Newberger, Justin C
He's Bigger, We're Better Vivian, Zach A
Enge, Joshua B
Beltz, Brian C
Hi!! We're the Warlords Lipczynski, Aaron A
Doran, Shaun B
thomas, mike C
Hopkins Dobbertin, Ty A
Rudolph, Matt B
Lo, Martin C
How Teamful Swanson, Erik A
Gagliardi, Joe B
Curtis, Craig C
Hungry Hungry Phelddagrifs Alonge, Eljon A
Cook, Brandon B
Moss, Wes C
I Forfeit Conway, Douglas A
Ravitz, Joshua B
Bridy, Dan C
I Just Came for the Food Luebke, David A
Luebke, Pearl B
Martel, Jason C
Ipon Jimport Oliff, Jesse A
Gercken, Justin B
Royer, Jeremy C
Irish Roosters Murphy, Matt A
Ramos, Jose B
Murphy, Dan C
It's a ripoff! Delan, Dash A
Durham, Peter B
Manichi, Rob C
Jim, Jake + Johnny Kelleher, Tom A
Becker, Jonathan B
Stein, Michael C
Joe, Jesus and a Jerk Gunther, Joseph A
Mantey, Tyler B
Domschot, Nick C
Kicks are for trids! Imperiale, Jason A
Davis, Jim B
Faber, Shaun C
Kill Bill Oppenheimer Braiterman, Cory A
Melillo, Mario B
Reilly, Mike C
Last Name First Allen, Ward A
Marcus, Daniel B
Schnolis, Rich C
League of Ordinary Gentlemen Tatar, Matthew A
taulbee, brad B
Bezrukov, Semion C
Lemon Kalburgi, Sameer A
Zweifel, David B
Dusenberry, Alexander C
Loafing Giants Cooke, John A
Montgomery, Jeremy B
Poage, Cory C
M and M's Farrell, Michael K A
Hayner, Michael W B
Kennelly, Michael P C
Maryland Elementary Swanson, Daniel A
Lu, Frederick B
Wilson, Glenn C
Masters of the Universe Chan, Robbie A
Tse, Jay B
Leader-Smith, Alex C
Mongoloid Imperialists Le, Jeff A
Prest, Dan B
Hertbarger, Lance C
Monkey Men Causey, Peter A
Bederlca, Alan B
Postigo, Alexander C
Moos-Joos Shi, Sylvia A
Ayers, Matt B
Cumberland, Donald C
Moovanian Enterprizes Jacobson, Scott A
Vanveen, Steven B
Huebbe, Michael C
Mox Jet Lag Spaulding, Ian A
Martell, Tom B
Werner, Alex C
Never Tell Me the Odds Knutson, Ted A
Ferraiolo, Jim B
McDaniel, Chris C
Off-Duty Ninjas Connelly, Daniel A
DePasquale, Jason B
Madej, Josh C
Ohtodrop Bonomo, Justin A
Gallitz, Donald B
Cowley, Steven C
One Human Blowtorch Bergey, Dan A
Koresko, Jason B
Eperjesi, Thomas C
Ornithopter Tastes Like Chic Jacques, Rich A
Roth, Jason B
Robison, Adam C
Out on Bail Billing, Ryan A
Russell, Paul B
Wood, Matthew C
Owls and Bungee Cards Gerstl, Jeff A
Kelly, Chris B
Bonham, Andrew C
P.H.D. Bonvron, Robert A
Lovin, Mark B
Respet, Greg C
Pandora's Mox Richard, Elise A
Lundblad, Erik B
Vallero, Daniel C
Paradigm Hess, Thomas A
Coulter, Jesse B
Gageby, Timothy C
PB and the real J Martinez, Peter A
Novekoff, Jeff B
Havlovic, Bob C
Peg Leg and Barns Huang, Don A
McGee, Michael B
Peli, Ben C
Perriwinkle Hippopotamus Littletin, Matt A
Jones, Richard B
Jones, Jason C
Peter Vabulas Mem. Beatdown Mcglinchey, Mike A
Ellis, Chad B
Shaheen, Anthony C
Plainswalkers Peil, Sascha A
Anderon, Michael B
Robinson, Bryce C
Rastafarian Conniption Delano, Jonathan A
Davis, John B
Scott, Todd C
Re-Elect Gore Finkel, Jon A
Kibler, Brian B
Froehlich, Eric C
Reunion mahler, hans A
Mican, Daniel B
Capriolo, Paul C
Rhymes w/Orange D'Angelo, Matthew A
Mann, Stephen B
McLaughlin, Keith C
Ribs Sushi Pizza Smith, Luke A
Grizzelle, Joel B
Kelly, Brian C
Rick James' Shoes Reynolds, Joshua A
Bennett, Ian B
Stoots, Steven C
RIW Redux Jacob, Michael A
Breider, Aaron B
Jesuale, Peter C
Rodman Team Rodemann, Dan A
Courtois, David B
Brennan, Tim C
Sag One Wannall, Steve A
Bragg, Henry B
Perez, George C
Scoin Sarfaty, Nathan A
Esposito, Phil B
King, Kevin C
Serious Crew Airways LaRose, Justin A
Miller, James B
James, William C
Shenanigans Horvath, Adam A
Lebedowicz, Osyp B
Sullivan, Patrick C
Shmoke and a Pancake Riley, Sean A
Drinko, Adam B
Milaszewski, Nathan C
Skeet Skeet Skeet Pettinger, Kevin A
Thompson, Mike B
Goldman, Matt C
Solar Tide with Bleach Burman, Lana A
Taylor, Eric B
Burkhart, Chris C
Something Terrible Tamblyn, Mitchell A
Wagener, Joshua B
Heiss, Nathan C
South Pole All-Stars Mays, Rich A
Zimmerman, Nathan B
Sebera, Justin C
Speeding Tix Cato, Dan A
Charnesky, Brandon B
Gillis, Dan C
Spork You Clair, Michael A
Rubens, Adam B
Olsen, Erik C
Stephanie Robert and Jessica Walls, Gabe A
Berkowitz, Jordan B
Cunningham, Jeff C
Stuck in Traffic Stroh, Brian A
Boccio, Matt B
Tsai, Tony C
Such Cuts Hunka, John A
Cutler, Aaron B
Boddy, Kyle C
Super Karate Monkey Death Ca Alkhazraji, Joseph A
Hyatt, Doug B
Nilson, Thomas C
Sweeter the Juuus Chilcot, Michael A
Marchesano, Ernie B
Doshi, Vishu C
Tabletop Games Milton, Richard A
Purvis, Bill B
Zeiger, Geoffrey C
Tea Party Eby, Barry A
Selvage, Roger B
Sorensen, Allen C
Team (Insert Name Here) Cottrill, Christopher A
Quinton, William B
Hurley, Brad C
Team Axis Powers Schadt, Jeff A
Bonneville, Tim B
Kamihara, Ken C
Team Blicka Piecuch, Joey A
Edwards, Kenneth B
Hartman, Evan C
Team Borgata Poker McDonough, Anthony A
Keffer, Philip B
Burnside, Kyle C
Team Bus Drivers Ross, Andrew A
Scott, Nathan B
Li, Stephen C
Team Butters Walker, Dennis A
Berke, Andrew B
Crawford, Zachary C
Team Camelot Johnson, Chad A
Linback, Lewis B
Little, Brooke C
Team Conclave Roberts, James A
Hogan, Joel B
Bowyer, Joseph C
Team Cream Dream Duguid, James A
Cooper, Geddes B
Yoe, David C
Team Dead Money Anderson, Michael A
Elder, Kyle B
Leeper, Paul C
Team Ecko Upton, John Matthew A
Rothman, Ben B
Treloar, Justin C
Team Evilmonkey McEvoy, Sean A
Yudin, Eli B
Daehms, Christopher C
Team Foxfire Webb, David A
Alcers, Brandon B
Roberts, Joshua C
Team Hun Bhagat, Zohar A
Grudzina, John B
Maurice, Matt C
Team Indecisive Hitt, Brian A
Collier, Benjamin B
Ramsey, Ricky C
Team Just Met Today... Again Biedron, Jonathan A
Ronquillo, Voltaire B
Stanton, Gregory C
Team Outpost Najafpoor, Omid A
Knisley, Devon B
Chavez, Jonathan C
Team Outpoststation.com Harless, Nathan A
Russell, Kenneth B
Chillemi, Thomas C
Team Riot Act Bradshaw, Timmy A
Tomblin, Travis B
Clark, Chris C
Team Tilt Lau, Terry A
Thicke, Michael B
Radonjic, Peter C
Team Welmp Logan, Dan A
Kelly, Brett B
Wolsserman, Sam C
Thaaaat's Me Fennell, Chris A
Stead, Bill B
Gindy, Charles C
The 888 Collective Fhocppher, Erik A
Fitzgerald, David B
Wood, Thomas C
The Black Guy and his Barns Case, Ryan A
Phillips, Cedric B
Westfall, Matt C
The Black Hole Weber, Joe A
Kassis, Eli B
Walker, Rory C
The Brockafellars Linde, Matt A
Jensen, William B
Parker, Brock C
The Chicken Sandwiches Napoli, Phillip A
Chung, David B
Fiorillo, John C
The Donkey's Christopher, Stepp A
Stepp, David B
Margolis, Max C
The Froggers Foradori, Shawn A
Foradori, Keith B
Grandon, Dylan C
The Herbalists Gomersall, Sam A
Zajdner, Mark B
Herberholz, Mark C
The Incredible Hall Golden, John Ryan A
Rickard, Brandon B
Rubin, Matthew C
The Legends of Chuck All-Sta Delazier, Jay A
Griffin, Christian B
Smith, Bennie C
The Notorious L.C.G. Glavin, Lucas A
Patel, Kush B
Lewis, Jonathan C
The Pale Moonshiners Longo, Paul A
Graves, Richard B
Frey, Ben C
The Red Wings Huffnagle, Nathan A
Miller, Stephen B
Harris, William C
The Spanish Inquisition Self, James A
Pearson, David B
Schnebelen, Chris C
The Trailer Park Boys Wregget, Jordan A
Ness, Jason B
Hwang, Michael C
The Ultra Maroons Wells, Donald A
Dimgboom, Charley B
Sutton, Jay C
The Untouchables Rodriguez, Steve A
Coolidge, John B
Nishimoto, Tige C
Therapists for $1000 Dilley, Tim A
Shore, Ian B
Ewing, John C
Tired Lost Souls Bluett, Taerthrum A
Quirk, Kevin B
Cunningham, Eric C
TRD Levesque, Tom A
Tautic, Raymond B
Howard, David C
Truely Lazy Men Tsang, Gabriel A
Rood, David B
Tsang, Terry C
Uh-Oh Oreos! Jackson, Allen A
Gregg, Tony B
Vandover, Sean C
Under World Legends Schwartz, Stephen A
Sanders, Robert B
Titus, Mark C
Underdogs Wooten, Nathaniel A
Simons, Chris B
Coleman, David C
Visable Weakness Teal, Jonathan A
Sooran, Shawn B
Sears, Le C
Walking on Moonshine Brockway, Brian A
Chopcinski, Antoni B
Schneider, Steve C
Wasted Saturday Moses, Adam A
Schiesel, Robert B
Pitas, John C
We Need More Cowbell Majlaton, Alex A
Andrews, Jonathan B
Moore, John C
Weapons of Mass. Destruction Cannistraro, Michael A
Dyer, Jeffrey B
Beresford, John C
We'd Rather be Playing Type Scheffenacker, Michael A
Hartzler, Adam B
Gardner, Jonathan C
Whiskey Tango Foxtrot Rauth, Robert A
York, Thomas B
Rider, Brian C
Word of Mouth OMahoneySchwartz, Daniel A
Kambourakis, Joseph B
OMahoneySchwartz, Steven C
Wrong Way Lynch, Ronnie A
Hurley, Joshua B
alfaro, joshua C
WTF Badding, Malcolm A
Badding, Duncan B
Niblock, Bill C
www.westcoastgames.com Stark, Ben A
De Rosa, Antonino B
Hoaen, Richard C
Yeah! What! Okay! McKinney, Ryan A
Wood, Donald B
Delaney, Michael C
You Got Served Shin, Jae A
Reitemeyer, Michael B
Mains, Michael C
Young Guns Rust, Frederic A
Young, Mark B
Voellmer, Andy C
Your Move Games Kastle, Darwin A
Dougherty, Robert B
Shvartsman, Alex C
yyyyl Biaselli, Ian A
Melnikow, Alex B
Swan, Brad C
Zabutan Nemonaut Turian, Michael A
Wise, J Gary B
Harvey, Eugene C
  • Planeswalker Points
  • Facebook Twitter
  • Gatherer: The Magic Card Database
  • Forums: Connect with the Magic Community
  • Magic Locator